Kevade saabumisega kaasneb terve rida emotsioone – rõõmu, elevust ja motivatsiooni. Paljude inimeste jaoks võib kevad aga kaasa tuua ka väsimustunde, millest võib olla raske lahti saada. Kui olete hädas kevadväsimusega, siis ärge muretsega – selle vastu võitlemiseks on viise! Selles artiklis käsitleme näpunäiteid, kuidas tuvastada väsimuse põhjuseid, kuidas kohandada oma elustiili selle vastu võitlemiseks ja meetodeid energia suurendamiseks.

Väsimus: normaalne osa elust?

Väsimus on normaalne nähtus, mis mõjutab meid kõiki. Oluline on mõista, et väsimus ei ole haigus – see on vaid üks igapäevaelu erinevatest sümptomitest. Näiteks väsimus on vananemise loomulik osa. See on ka normaalne reaktsioon stressile, olgu see siis füüsiline või vaimne. Ükskõik kas nimetate seda väsimuseks, väsimuseks, kurnatuseks või isegi laiskuseks – kui tunnete end väsinuna ega tunne end energilisena, siis on hea mõte oma elustiilis muudatusi teha, et väsimuse vastu võidelda.

Väsimust soodustavad tegurid

Väsimust soodustavad paljud tegurid. Järgmised on mõned kõige levinumad tegurid, mis põhjustavad väsimust:

1) Stress – näiteks kui teil on sageli vaja täita palju töötähtaegu, võib see teie kehale ja vaimule üsna palju stressi tekitada, ning te võite ennast pidevalt väsinuna tunda.

2) Füüsiline passiivsus – kui te ei treeni, võib teie keha salvestada rohkem rasva kui põletada, ning see omakorda võib põhjustada väsimust.

3) Füüsiline haigus – väsimus on sümptom, mida võivad põhjustada paljud füüsilised haigused.

4) Emotsionaalsed probleemid – ärevus, depressioon on tavalised väsimuse põhjused.

Teie väsimuse probleemi lahendus võib sõltuda sellest, mis seda põhjustab. Kui tunnete pidevat väsimust, on esimene samm arsti poole pöörduda. Teie arst oskab teile öelda, mis võib teie väsimust põhjustada, ja teeb testid, et teha kindlaks, kas väsimuse põhjuseks on mõni füüsiline haigus. Juhul kui selgub, et väsimuse põhjuseks pole füüsiline haigus, siis siin on mõned ettepanekud, kuidas võidelda kevadväsimusega.

Meetodid väsimusega võitlemiseks

Selleks, et võidelda tõhusalt kevadväsimusega toome välja mõned soovitused, kuidas uut energiat juurde saada:

1) Proovige tervislikku toituda – sööge vitamiinide ja mineraalide rikkaid toite. Võite süüa rohkem värskeid puu- ja köögivilju ning valgurikkaid toite, nagu munad, kala ja tailiha.

2) Magage hästi – igal ööl on soovitatav magada vähemalt 7 tundi. See aitab teil end päeva jooksul energilisemalt tunda.

3) Treenige iga nädal – keha terve ja tugevana hoidmiseks võite minna jalutama, sörkima või sporti tegema.

4) Proovige stressi vähendada – võtke oma päevast aega lõõgastumiseks. Võite minna jalutama, lugeda või isegi võta natukene pikema puhkuse ja minna spaasse.

5) Rääkige oma pere ja sõpradega – teistega suhtlemine aitab teil end positiivsemalt ja energilisemalt tunda.

6) Planeerige oma päev ette – saate koostada nimekirja asjadest, mida soovite teha, ja seejärel proovida neid ükshaaval täita.

7) Õppige midagi uut – alati on lõbus õppida uusi asju, eriti neid, mis teid huvitavad.

Kevadväsimus on kevadhooajal tõeline probleem, kuid siiski enamus juhtudel ületatav takistus. Järgige mõningiad neid nõuandeid ja saate oma hooajalise väsimusega toime tulla.