Me kõik kogeme aeg-ajalt stressi. See on normaalne osa elust. Kuid mõnikord võib stressi hulk muutuda liiga suureks, et sellega toime tulla. Kui see juhtub, võib see avaldada negatiivset mõju meie füüsilisele ja vaimsele tervisele.

Stressiga toimetulekuks saab teha mitmeid asju. Siin on 5 viisi, kuidas toime tulla stressiga:

1. Tehke regulaarselt trenni

Liikumine on suurepärane viis stressi leevendamiseks. See aitab vabastada endorfiine, mis on hormoonid, mis parandavad meeleolu ja muudavad meie enesetunde heaks. Liikumine aitab ka vähendada stressihormooni kortisooli taset.

2. Sööge tervislikku toitu

Tervisliku toidu söömine aitab vähendada stressitaset. Toidud, mis sisaldavad palju antioksüdante ja oomega-3 rasvhappeid, on osutunud eriti tõhusaks stressi vähendamise võimaluseks.

3. Magage piisavalt

Uni on üldise tervise ja heaolu jaoks oluline ning see võib aidata ka stressitaset vähendada. Kui oleme hästi välja puhanud, suudame paremini toime tulla stressirohkete olukordadega.

4. Tehke pause

Kui me tunneme end stressis, on oluline võtta aega enda jaoks. See võib olla nii lihtne kui paar sügavat hingetõmmet või lühike jalutuskäik. Või võite võtta aega ka lühikeseks spaapuhkuseks.

5. Rääkige kellegagi

Abiks võib olla ka see, kui räägite kellegagi sellest, mis teie stressi põhjustab. Sõbra, pereliikme või terapeudiga rääkimine võib aidata teil oma stressitekitajatest aru saada ja nendega toime tulla. Sotsiaalne toetus on meie vaimse tervise jaoks oluline.

Pidage meeles, et igaüks tuleb stressiga toime erinevalt. See, mis toimib ühe inimese puhul, ei pruugi teise puhul toimida. Mis iganes teie jaoks ka ei toimiks, oluline on leida viis, kuidas oma stressiga toime tulla, et see ei võtaks teie elu üle. Leidke, mis teie jaoks kõige paremini toimib, ja jääge selle juurde.